Vyberte stránku

Doprava

Smysluplná řešení dopravní situace

Dopravní zácpy jsou každodenní realitou Prahy 5. Skoro nikde se nedá zaparkovat. Štve nás to stejně jako Vás. Největším problémem na Praze 5 je ale tranzitní doprava. Pětka nesmí být dopravní tepnou pro auta a kamiony ze Středočeského kraje. Doprava se musí změnit a musí být plynulá, pohodlná a s co nejmenším dopadem na životní prostředí.

1. Radlická radiála je řešením pro stávající tragickou dopravu. Musí ale být promyšlená a postavena ve spolupráci s lidmi, které ovlivní. Zasadíme se o vybudování většiny radiály pod zemí.

2. Podpoříme výstavbu P+R parkovišť a parkovacích domů se skvělým přístupem k MHD. Budeme stavět moderní zelená parkoviště plná stromů a zeleně, a ne rozpálené asfaltové plochy.

3. Zasadíme se o zvýšení bezpečnosti pro děti a chodce. Budeme prosazovat zklidňování ulic a zpomalení provozu před školkami a školami nebo v blízkosti parků, dětských hřišť a zastávek MHD.

4. Systematicky budeme prosazovat modernizaci osvětlení přechodů na Praze 5.

5. Najdeme východisko nepřehledné dopravní situace na Andělu pro větší bezpečnost chodců.

6. Jednou pro vždy vyřešíme tzv. křižovatku smrti v Jinonicích. Je to jediná nebezpečná křižovatka z Radlic až po Butovice, kde není semafor a kde se stalo mnoho tragických nehod.

7. Zaměříme se na odstraňování bariér pro osoby se sníženou pohyblivostí a pro maminky s kočárky, zasadíme se o budování bezbariérových nároží, bezpečnostních ostrůvků apod.

8. Umožníme okamžité elektronické ohlašování autovraků v ulicích.

9. Chceme jít cyklistům a chodcům naproti a vybudovat více cyklistických pruhů v přírodních parcích i na silnicích.

10. Ve spolupráci s Technickou správou komunikací budeme usilovat o rychlejší a systémové opravy silničních a chodníkových povrchů.

Zapomněli jsme na něco?

Napište nám.

Logo Senátor 21 pro Prahu 5
facebook