Doprava

Smysluplná řešení dopravní situace

Dopravní zácpy jsou každodenní realitou Prahy 5. Skoro nikde se nedá zaparkovat. Štve nás to stejně jako Vás. Největším problémem na Praze 5 je ale tranzitní doprava. Pětka nesmí být dopravní tepnou pro auta a kamiony ze Středočeského kraje. Doprava se musí změnit a musí být plynulá, pohodlná a s co nejmenším dopadem na životní prostředí.

1. Kvalitně připravíme projekt na výstavbu Radlické radiály

Radlická radiála je řešením pro stávající tragickou dopravu. Musí ale být promyšlená a postavena ve spolupráci s lidmi, které ovlivní. Zasadíme se o vybudování většiny radiály pod zemí.

2. Zajistíme výstavbu parkovišť

Podpoříme výstavbu P+R parkovišť a parkovacích domů se skvělým přístupem k MHD. Budeme stavět moderní zelená parkoviště plná stromů a zeleně, a ne rozpálené asfaltové plochy.

3. Zvýšíme bezpečnost pro děti a chodce

Zasadíme se o zvýšení bezpečnosti pro děti a chodce. Budeme prosazovat zklidňování ulic a zpomalení provozu před školkami a školami nebo v blízkosti parků, dětských hřišť a zastávek MHD.

4. Zmodernizujeme osvětlení přechodů

Systematicky budeme prosazovat modernizaci osvětlení přechodů na Praze 5.

5. Vyřešíme dopravní situaci u Andělu

Najdeme východisko nepřehledné dopravní situace na Andělu pro větší bezpečnost chodců.

6. Praha 5 ještě více bezbarierová

Zaměříme se na odstraňování bariér pro osoby se sníženou pohyblivostí a pro maminky s kočárky, zasadíme se o budování bezbariérových nároží, bezpečnostních ostrůvků apod.

7. Vyhlásíme válku autovrakům

Umožníme okamžité elektronické ohlašování autovraků v ulicích.

8. Rychlejší opravy chodníků a silnic

Ve spolupráci s Technickou správou komunikací budeme usilovat o rychlejší a systémové opravy silničních a chodníkových povrchů.

Změňte to s námi

Chtěli byste se zapojit? Nebo se na něco zeptat? Napište nám.

 +420 774 957 025

Logo Senátor 21 pro Prahu 5
facebook