Vyberte stránku
Úvod Program Tým Petice Kontakt

Investice, hospodaření a budoucnost Pětky

Pětka, která jde s dobou

Chceme opravenou a uklizenou moderní Pětku, která má o své podobě do budoucna jasnou vizi. Nechceme Prahu 5 jen obývat. Chceme tu žít a s radostí trávit volný čas s našimi rodinami a přáteli. Naše městská část toho má tolik co nabídnout a nedělá to. My její potenciál naplno rozvineme.

1. Zpřetrháme stávající klientelistické vazby na radnici vytvořené už od dob starosty Jančíka z ODS.

2. Podpoříme stávající i začínající podnikatelé na Pětce. Obzvlášť v této těžké době musíme nabídnout podnikatelům pomocnou ruku.

3. Zavedeme průhledné zadávání a vyhodnocování všech veřejných zakázek a zajistíme větší konkurenci. Zvýšíme tak kvalitu poptávaných produktů a služeb a snížíme cenu.

4. Vyvineme veškeré úsilí, aby rozpočet městské části byl vyrovnaný. MČ má v současnosti na rok 2021 schválený schodek neuvěřitelných 413 mil Kč při rozpočtu 1 mld. 131 mil. Kč.

5. Budeme hledat cesty, jak snížit běžné výdaje MČ, které momentálně tvoří 68 % rozpočtu. Naopak se zasadíme o navýšení rozpočtu pro investice a konečně zajistíme jejich efektivní čerpání. Radnice pod vedením starostky Zajíčkové v roce 2020 dokázala vyčerpat pouze 55 % schváleného rozpočtu na investice.

6. Připravíme přehledné webové stránky s informacemi o průběhu všech významných městských investic s přesným harmonogramem.

7. Postaráme se o to, aby byl Chodníkový program opravdu funkční. Zajistíme rychlé opravy chodníkových ploch a úpravy zanedbaných veřejných prostranství.

8. Zlepšíme evidenci veškerého nemovitého majetku a zavedeme moderní systém správy, který zajistí, že žádné byty a nebytové prostory nezůstanou dlouhodobě nevyužívané.

Zapomněli jsme na něco?

Napište nám.

Logo Senátor 21 pro Prahu 5
facebook